Земеделски земи и Поземлена комисия
По закон - когато некомпетентни лица от Поземлена комисия са постановили решение за възстановяване на земеделска земя на собственици, като не са се позовали на закон за четния и нечетния брой лица на комисията, то и съдия приема решението за нищожно по тази некомпетентност,при заявяване от наследник до службата се искат по заявлението всички подписи на всички останали наследници, не само на един.Като решението би останало на името на наследодателя и поискалия заявител единствен с някаква квота иска ново постановяване на името на същия наследодател.До тук нито е възможна измама, нито облагодетелстване само за един от наследниците поискал редовен документ за да бъде внесен в делба. Щом се е стигнало до делба, то е ясно че има кавга и спор, иначе наследниците щяха сами да се поделят.
Парадокс ли е, че същия един от наследниците, когато е пожелал да получи данъчна оценка, скица, препис от решение, партида и да плати, тогава може без подписите на всички наследници по същите имоти?
За да стане още по ясно:
Имотите са област София град
Но в други имоти София област и други решения се е издавало решение само от един заявител без пълномощно или подписи на останалите наследници.Като решението е и остава на името на общия наследодател.
И още един въпрос.
http://www.constcourt.bg/Pages/LegalBasis/default.aspx?VerID=45
От този сайт се установява как е било възможно наследник да се сдобие с имоти на общ наследодател без нотариална сделка или удостоверение за такава.
Чл. 12. (1) Заявлението по предходния член се отправя до съответната общинска поземлена комисия. То съдържа описание на имота и доказателства за правото на собственост.
(2) (Отм., ДВ, бр. 28 от 1992 г.).
(2) (Предишна ал. 3, ДВ, бр. 28 от 1992 г.) Правото на собственост се доказва с нотариални актове, делбени протоколи, протоколи на трудовокооперативни земеделски стопанства, емлячни регистри, молби-декларации за членство в трудовокооперативно земеделско стопанство, счетоводни книги за заплащане на рента и други писмени доказателства.
(3) (Нова, ДВ, бр. 28 от 1992 г.) При липса на писмени доказателства заявителят може да приложи към заявлението си декларация с нотариално заявен подпис, с която декларира правото си на собственост. За неверни данни деклараторът носи наказателна отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс.
Който е търсил документи в архивите по книги е запознат с неохраняемостта на страниците в тези архивни книги.Има скъсани листове и отрязани данни от листове. Но все в дружи регистри имотите са вписани.Затова и има издирване от вещи лица и услуга със заплащане към съдебно производство.
При спорове докато се чака пред съдебна зала, може заинтересован наследник да разбере, как някой друг наследник се е възползвал и само тоя се е обогатил от земи на общия наследодател.Едните били взели, другите защо не могли, и така се разбира че има криене на имоти и т.н.Нотариални актове на общия наследодател е възможно да са заличени в архивите и следва да се дири по друг възможен начин.
Ето това е и втория въпрос.
Как се поисква това издирване ли е, установяване ли е, как се прави проверка в поземлена комисия на всички наследници, ако сте разбрали за облагодеталстването от само едни?
Да, има и спечелени дела при материален спор от наследници, но поради заявяване от нотариални актове.Въпросът ми е, когато няма нотариални актове, които биха могли да са откъснати от архивните книги, за да не може да се издирят и да се възползва някой друг единствено при посочения закон по -горе, примерно само от деклариране или нотариален подпис?
Дори и дело, каква трябва да е молбата,искът? За проверка в преписките на всички наследници? Може ли това да се поиска в делба?
Спешно ми трябва помощ, нямам време за адвокат, евентуално след дни, но много искам да узная, за да мога да се подготвя и финансово за поредна битка.
Моля за помощ и за всички сблъскали се с такъв проблем собственици, от къде се започва? Не шега, защото този закон е давал възможност за всякакви дори корумпирани действия с недоказани актове за собственост или дори писмени доказателства от фиктивни свидетели останали живи от миналото уж че някой го ползвал.
Ето истински случай:
Някога дядото ходил на работа, но дал на сина си документ за собственост да го декларира в съответното село.Синът го декларирал на името си.Минават години, реституция, връщане на земеделски иззети земи и същия поисква тези имоти само за себе си.Забравил обаче да откъсне страницата от архивите.Затова следва дело с материален спор и естествено имотите отиват за всички наследници.Но този пример е когато има нотариален акт намерен в архивите.
Може ли някой поне да ме посъветва, моля ви, истината трябва да излезе.
- Дата и час: 29 Ное 2024, 16:00 • Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]
Парадокс ли е?
|
|
1 мнение
• Страница 1 от 1
1 мнение
• Страница 1 от 1
|
|
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 98 госта